Ventil
C 09.1 [V 01] CLASS 600

POUŽITÍ:

Ventily se používají jako uzavírací armatura pro neagresivní kapaliny, sytou páru, olej, vzduch, ropu a ropné produkty.
Charakteristika pracovních podmínek :
Závislost tlaku na teplotě podle ASME B 16.34

TECHNICKÝ POPIS:

Konstrukce litých ocelových ventilů je v souladu s normou API 600, BS 18 73. Vřeteno má vnější závit a je buď stoupající, točivé nebo stoupající netočivé. Standardní závit vřetena je ANSI B 1.5, typ ACME. Vřetena a ucpávkový prostor splňují požadavky API 600. Vřetenová matice je uložena v hlavě třmenového víka pevně, nebo na valivých ložiskách. Víkový spoj je proveden pomocí víkových šroubů a matic.Ventily mají litou kuželku, která se pohybuje v kolmém směru na těsnící sedlo. Sedla jsou šroubovaná a pojištěna těsnícím svarem po obvodu průtoku. Minimální tloušťka návaru těsnících ploch sedla a kuželky je 1,6 mm, tvrdost závisí na typu materiálu návaru. Ovládání je pomocí úderového ručního kola nebo s kombinací s kuželovou převodovkou. Těsnění vřetene je provedeno pomocí pletených a lisovaných grafitových kroužků. Vlastnosti ucpávek ventilů splňují požadavky předpisu Clean Air Act, Amendement z r. 1990.

PŘIPOJENÍ:

HIavní a připojovací rozměry standardního provedení jsou zřejmé z tabulky.

MATERIÁL:

Ventily se dodávají v základním provedení z materiálu ASTM A 216 WCB, vnitřní vybavení TRIM č. 8 dle API 600. Jiná materiálová provedení : A 352 LCC, A 217 WC6, A 217C5, A 217 C 12, , A 351CF8M* s odpovídajícím vnitřním vybavením dle API 600.

ZKOUŠENÍ:

Ventily se podrobují tlakovým zkouškám podle normy A 598 : pevnost a nepropustnost, těsnost zpětného těsnění,těsnost uzávěru nízkým tlakem (pokud je uvedeno v objednávce),těsnost uzávěru vysokým tlakem. Montáž

Ventily je možno montovat do potrubí v libovolné poloze, doporučuje se však poloha zabudování s vertikální osou vřetene.

 

SPECIFIKACE OBJEDNÁVKY:

Nutné údaje pro objednávku: typové číslo, jmenovitá světlost, tlaková třída, provedení připojení, způsob ovládání , materiál vnitřního vybavení , požadované zkoušky, průvodní dokumentace.

 

* – toto materiálové provedení po konzulzaci s výrobcem