Šoupátko
C 09.2 [S 09] CLASS 150

POUŽITÍ:

Jako uzavírací armatura pro : neagresivní kapaliny, sytou páru, olej, vzduch, ropu a ropné produkty. Provozní parametry jsou v souladu s normou ASME B 16.34. Teplota okolí :-13oF -+122oF(-25oC-+50 oC). Použití pro jiné pracovní podmínky je nutno projednat s výrobcem.

Charakteristika pracovních podmínek pro materiály : Závislost tlaku na teplotě podle ASMEB16.34.

TECHNICKÝ POPIS:

Konstrukce ocelových šoupátek vyhovuje API 600 a BS 1414. Šoupátka jsou třmenová, přírubová nebo přivařovací s nezúženým průtokem a s pružným klínem. Tělesa, víka a třmeny jsou lité. Klíny mohou být kované nebo lité. Vš echny klíny jsou vedeny. Těsnící sedla jsou zašroubována nebo vevařena do tělesa. Návar na sedlech je tvrdokovem. Armatury mají stoupající netočivé vřeteno a šroubový spoj těleso-víko. Standardní závity vřetena jsou Acme 2G-LH. Ovládání je ručním kolem. Po dohodě je možno dodat šoupátka ovládaná prostřednictvím kuželového převodu , případně el. servomotoru. Pro snadnější ovládání jsou u větší ch světlostí šoupátka opatřena ložisky. Materiálem těsniva jsou lisované kroužky z expandovaného grafitu a grafitové pletené kroužky. Vlastnosti ucpávek ocelových šoupátek splňují požadavky předpisu Clean Air Act, Amendement z r. 1990. Na zvláštní požadavek zákazníka mohou být šoupátka vybavena : odvodněním, odvzdušněním,přepouštěním z meziprostoru, obtoky.

PŘIPOJENÍ:

HIavní a připojovací rozměry standardního provedení jsou zřejmé z tabulky.

MATERIÁL:

Šoupátka se dodávají z materiálů – ASTM A 216 WCB, ASTM A 352 LCC, ASTM A 352 LCB, ASTM A 217 WC6, ASTM A 217 C5, ASTM A 217 C12. Standardní m vnitřním vybavením ocelových šoupátek jsou TRIMy č. 1, 5, 8, 10, 11, 12 dle API 600.

ZKOUŠENÍ:

Šoupátka se podrobují tlakovým zkouškám podle normy API 598 na: pevnost a nepropustnost, těsnost zpětného těsnění, tě snost uzávěru nízkým tlakem, těsnost uzávěru vysokým tlakem( na objednávku).

MONTÁŽ:

Šoupátka třmenová je možno montovat do potrubí v libovolné poloze.

Specifikace objednávky Nutné údaje pro objednávku: platí norma API 600 a je nutno uvést : typové číslo, jmenovitou světlost, tlakovou třídu, provedení(připojení ), typ klínu, způsob ovládání, materiál tělesa, víka, vnitřního vybavení, pracovní parametry, zkoušky, průvodní dokumentaci.

OVLÁDÁNÍ:

POZNÁMKA: