Šoupátko
C 09.2 [S 09] CLASS 300

POUŽITÍ:

Jako uzavírací armatura pro : neagresivní kapaliny, sytou páru, olej, vzduch, ropu a ropné produkty. Provozní parametry jsou v souladu s normou ASME B 16.34. Teplota okolí :-13oF -+122oF(-25oC-+50 oC). Použití pro jiné pracovní podmínky je nutno projednat s výrobcem.

Charakteristika pracovních podmínek pro materiály : Závislost tlaku na teplotě podle ASMEB16.34.

TECHNICKÝ POPIS:

Konstrukce ocelových šoupátek vyhovuje API 600 a BS 1414. Šoupátka jsou třmenová, přírubová nebo přivařovací s nezúženým průtokem a s pružným klínem. Tělesa, víka a třmeny jsou lité. Klíny mohou být kované nebo lité. Všechny klíny j sou vedeny. Těsnící sedla jsou zašroubována nebo vevařena do tělesa. Návar na sedlech je tvrdokovem. Armatury mají stoupající netočivé vřeteno a šroubový spoj těleso-víko. Standardní závity vřetena jsou Acme 2G-LH. Ovládání je ručním kolem. Po dohodě je možno dodat šoupátka ovládaná prostřednictvím kuželového převodu , případně el. servomotoru. Pro snadnější ovládání jsou u větší ch světlostí šoupátka opatřena ložisky. Materiálem těsniva jsou lisované kroužky z expandovaného grafitu a grafitové pletené kroužky. Vlastnosti ucpávek ocelových šoupátek splňují požadavky předpisu Clean Air Act, Amendement z r. 1990. Na zvláštní požadavek zákazníka mohou být šoupátka vybavena : odvodněním, odvzdušněním,přepouštěním z meziprostoru, obtoky.

PŘIPOJENÍ:

HIavní a připojovací rozměry standardního provedení jsou zřejmé z tabulky.

MATERIÁL:

Šoupátka se dodávají z materiálů – ASTM A 216 WCB, ASTM A 352 LCC, ASTM A 352 LCB, ASTM A 217 WC6, ASTM A 217 C5, ASTM A 217 C12. Standardní m vnitřním vybavením ocelových šoupátek jsou TRIMy č. 1, 5, 8, 10, 11, 12 dle API 600.

ZKOUŠENÍ:

Šoupátka se podrobují tlakovým zkouškám podle normy API 598 na: pevnost a nepropustnost, těsnost zpětného těsnění, tě snost uzávěru nízkým tlakem, těsnost uzávěru vysokým tlakem( na objednávku).

MONTÁŽ:

Šoupátka třmenová je možno montovat do potrubí v libovolné poloze.

Specifikace objednávky

Nutné údaje pro objednávku: platí norma API 600 a je nutno uvést : typové číslo, jmenovitou světlost, tlakovou třídu, provedení(připojení ), typ klínu, způsob ovládání, materiál tělesa, víka, vnitřního vybavení, pracovní parametry, zkoušky, průvodní dokumentaci.

OVLÁDÁNÍ:

POZNÁMKA: